Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1 2 3 ... SonuncuSonuncu
1 den 10e kadar. Toplam 36 Sayfa bulundu
    ye dx486 is on a distinguished road dx486 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    Apr 2011
    Post Thanks / Like
    Tecrbe Puanı
    1

Exclamation Mimarlk blm hakknda bir ka soru...

Merhabalar... Ben ece...

Trkiyede bir zel niversitede mimarlk eitimi almaktansa avusturya gibi mimari adan yol kat etmi bir lkede eitim almak istiyrum... Ancak bir ka sorum var.

1- Mimarlk konusunda tu wien mi yoksa viyana niversitesi mi iyidir?
    2- Mezunlarn diplomasnda "mimar" m yoksa baka bir nvan m yazmakta?
    3- Diplomann trkiyede geerlilii nedir herhangi bir onaylatma ilemi zorluu falan var mdr?
    4- Lys snav 6. ayn 18inde yaplacak ortalama olarak 8. aya kadar elimize sonu belgemiz gelirse niversite kayt ve vize ileri falan derken eitim dneminin balad dneme yetiir miyim? Ge kalma ihtimalim var m? Ne yapmam gerekir...
    5- niversitelerin yllk creti tam olarak nedir? Her kaynakta baka birey yazyor...
    6- Bu yl mimarlk kayt ii snav yaplacakm, doru mudur? Brakrlar m?
    7- ngilizcem upper intermediate gramer bilgim iyi, almancay abucak renebilir miyim? Zor mudur... Farkl dilde eitim almak derslere bo bo girip kmaya nedne oluyor mu? Hocalarn dedikleri tam olarak anlalyor mu?
    nk ben gerekten sk bir eitim almak istiyorum...
    8- Oturum alma hakk var mdr? Yani vatanda olabiliyor muyuz?
    9- Burs imkan var m? Vakflardan falan...
    10- Ortalama olarak okul harc dnda ne kadar gider? Yurt cretleri ne kadar?
    11- Gnlk 1-2 saat almak ne kadar getirir ve i var mdr?...
    12- Mimarlk rencisinin ne kadar gideri olur, malzemeler falan pahal mdr...
    13- "Avusturya eitim sisteminde Trkiye'deki eitim sistemi ile farkl olarak lisans eitimi yoktur. renciler 4 yllk lisans eitimi aldktan sonra Magister olur (yani master yapm olurlar) ve doktora yapma hakkna sahip olurlar. " denmi, imdi ben 1+3 yl okuduktan sonra lisans+master yapm m saylyorum? ste doktora da yapmak istersem sre nedir?
    14- Danmanlar ne kadar cret istiyor? Danmalara para vermeye gerek var m kendim ilemlerimi konsolosluga gidip danp halledemez miyim?

Biraz uzun oldu ama hepsini cevaplayan arkadalara minnet duyarm...

Konu dx486 tarafından (02-04-2011 Saat 22:58 ) değiştirilmiştir.

ye bio is on a distinguished road
    yelik tarihi
    Sep 2010
    Bulunduu yer
    mersin-ankara
    Post Thanks / Like
    Tecrbe Puanı
    2

Alıntı dx486 Nickli yeden Alnt Mesajı gster
    Merhabalar... Ben ece...

Trkiyede bir zel niversitede mimarlk eitimi almaktansa avusturya gibi mimari adan yol kat etmi bir lkede eitim almak istiyrum... Ancak bir ka sorum var.

1- Mimarlk konusunda tu wien mi yoksa viyana niversitesi mi iyidir?
    2- Mezunlarn diplomasnda "mimar" m yoksa baka bir nvan m yazmakta?
    3- Diplomann trkiyede geerlilii nedir herhangi bir onaylatma ilemi zorluu falan var mdr?
    4- Lys snav 6. ayn 18inde yaplacak ortalama olarak 8. aya kadar elimize sonu belgemiz gelirse niversite kayt ve vize ileri falan derken eitim dneminin balad dneme yetiir miyim? Ge kalma ihtimalim var m? Ne yapmam gerekir...
    5- niversitelerin yllk creti tam olarak nedir? Her kaynakta baka birey yazyor...
    6- Bu yl mimarlk kayt ii snav yaplacakm, doru mudur? Brakrlar m?
    7- ngilizcem upper intermediate gramer bilgim iyi, almancay abucak renebilir miyim? Zor mudur... Farkl dilde eitim almak derslere bo bo girip kmaya nedne oluyor mu? Hocalarn dedikleri tam olarak anlalyor mu?
    nk ben gerekten sk bir eitim almak istiyorum...
    8- Oturum alma hakk var mdr? Yani vatanda olabiliyor muyuz?
    9- Burs imkan var m? Vakflardan falan...
    10- Ortalama olarak okul harc dnda ne kadar gider? Yurt cretleri ne kadar?
    11- Gnlk 1-2 saat almak ne kadar getirir ve i var mdr?...
    12- Mimarlk rencisinin ne kadar gideri olur, malzemeler falan pahal mdr...
    13- "Avusturya eitim sisteminde Trkiye'deki eitim sistemi ile farkl olarak lisans eitimi yoktur. renciler 4 yllk lisans eitimi aldktan sonra Magister olur (yani master yapm olurlar) ve doktora yapma hakkna sahip olurlar. " denmi, imdi ben 1+3 yl okuduktan sonra lisans+master yapm m saylyorum? ste doktora da yapmak istersem sre nedir?
    14- Danmanlar ne kadar cret istiyor? Danmalara para vermeye gerek var m kendim ilemlerimi konsolosluga gidip danp halledemez miyim?

Biraz uzun oldu ama hepsini cevaplayan arkadalara minnet duyarm...
    forumda sorularnn cvolar var aslnda bilgim olanlar cvplym dili grenmen tamamen sana bagl bi durum ben ing ile cok karstryorum ama cokta faydas oluyor mantgn czmek acsndan ne kadar pratik yaparsan okadar hzl grenirsinve dersleri daha kolay anlarsn
    vatandaslg alman cok zor ama oturum hakkn(grencilik dsn sordun sanrm) alsarakta alabiliyomussun tabi oda cok zor
    burs almanda cok zor ancak alan duydum bi ka tane zel yerlerden
    aylk harcaman sana bagl 600-700 e rahat gecinebiliyormussun tabi normal standartlarda
    i bulmak cok zormusparttime calsan var dikkat etmen gerekiyor cunku buldugun zamanda baz yerler paran vermiyomus
    evet master yapms saylyosun doktoraya basvurabiliyosun
    dansmanlar 1750 euro istiyo kendinde yapabilrisin aslnda sanrm bi tek ikamet yerinde zorlanrsn
    aklma gelenler bunlar;)

yelik tarihi
    Apr 2011
    Post Thanks / Like
    Tecrbe Puanı
    1

Saolasn ama benim bildiim sorular cevaplamsn, ok daha nemli sorular var yukarda...

Ynetici CasstieL is a splendid one to behold CasstieL is a splendid one to behold CasstieL is a splendid one to behold CasstieL is a splendid one to behold CasstieL is a splendid one to behold CasstieL is a splendid one to behold CasstieL is a splendid one to behold CasstieL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    Feb 2010
    Post Thanks / Like
    Tecrbe Puanı
    11

Alıntı dx486 Nickli yeden Alnt Mesajı gster
    1- Mimarlk konusunda tu wien mi yoksa viyana niversitesi mi iyidir?[Tu kesinlikle.]
    2- Mezunlarn diplomasnda "mimar" m yoksa baka bir nvan m yazmakta?[Mimar yazar ve trkiyede gecerliligi var]
    4- Lys snav 6. ayn 18inde yaplacak ortalama olarak 8. aya kadar elimize sonu belgemiz gelirse niversite kayt ve vize ileri falan derken eitim dneminin balad dneme yetiir miyim? Ge kalma ihtimalim var m? Ne yapmam gerekir...[yesil pasaportun varsa pekte dert yapmaman gerekir.Birde hatirladigim kadariyla sonuc agustos sonuna dogru geliyor.]
    5- niversitelerin yllk creti tam olarak nedir? Her kaynakta baka birey yazyor...[dnemlik 400]
    6- Bu yl mimarlk kayt ii snav yaplacakm, doru mudur? Brakrlar m?[ilk defa senden duydum.Danismanliklardan falanmi duydun?]
    nk ben gerekten sk bir eitim almak istiyorum...[Ingilizce bilmen gnlk yasamda her ne kadar isin yarasada almanca konusman konusunda ortalama 2 kat zorluk cikaricaktir.Ilk senenin bos gecmesi muhtemel.Ancak sinifinda %100 trk olcagi icin bi sekilde halledebilirsin.Anlasilmayabiliyor.Siveye bagli birazda]
    8- Oturum alma hakk var mdr? Yani vatanda olabiliyor muyuz?[Cok rahat bi sekilde aklindan cikar diyebilirim en azindan simdilik.Evlilik vs vs giriyor isin icine]
    9- Burs imkan var m? Vakflardan falan...[Bunuda Aklindan direk cikar diyebilirim]
    10- Ortalama olarak okul harc dnda ne kadar gider? Yurt cretleri ne kadar?[Tamamen sana bagli.600 700 ortalama bi cret.Yurt icinde kafanda 250 ile 300 arasi bi para ayirirsan daha rahat hesap yapabilirsin.]
    11- Gnlk 1-2 saat almak ne kadar getirir ve i var mdr?...[saati 3-4 + insan ustu calistirirlar cunku calisma iznin olmadigini biliyorlar olucaklar ]
    12- Mimarlk rencisinin ne kadar gideri olur, malzemeler falan pahal mdr...[Evet biraz pahali malesef kirtasiye malzemeleri.Ama sana her ay ucuk bi masraf cikarcagini sanmiyorum]
    13- "Avusturya eitim sisteminde Trkiye'deki eitim sistemi ile farkl olarak lisans eitimi yoktur. renciler 4 yllk lisans eitimi aldktan sonra Magister olur (yani master yapm olurlar) ve doktora yapma hakkna sahip olurlar. " denmi, imdi ben 1+3 yl okuduktan sonra lisans+master yapm m saylyorum? ste doktora da yapmak istersem sre nedir?[Arkadas cevaplamis]
    14- Danmanlar ne kadar cret istiyor? Danmalara para vermeye gerek var m kendim ilemlerimi konsolosluga gidip danp halledemez miyim?[Danismanliklarla gelcegine bir tane tercman tut onun masraflarini karsila buraya getir 1 haftada islerini halledersin.TR de iken zaten danismanliga ihtiyacin yok]
    Hos geldin bu arada

Castiello

ye saesfua41 is on a distinguished road
    yelik tarihi
    Aug 2010
    Bulunduu yer
    wien
    Post Thanks / Like
    Tecrbe Puanı
    2

ngilizce bilmen hem sana dez avantajdr hem avantajdr.Cnk genelde hocalar 3-4 dil biliyor ve bu 4dildede yazlanlar cevaplya biliyor dersi o dilde anlatabiliryor.Dediin gibi 2011 kaytl olanlar snava giricekler o dersleri vermek zorundalar ondan sonra ders alabilcekler.

PAROLA )))))))))))))))))))

yelik tarihi
    Apr 2011
    Post Thanks / Like
    Tecrbe Puanı
    1

Alıntı saesfua41 Nickli yeden Alnt Mesajı gster
    ngilizce bilmen hem sana dez avantajdr hem avantajdr.Cnk genelde hocalar 3-4 dil biliyor ve bu 4dildede yazlanlar cevaplya biliyor dersi o dilde anlatabiliryor.Dediin gibi 2011 kaytl olanlar snava giricekler o dersleri vermek zorundalar ondan sonra ders alabilcekler.
    Anladm... Gelmek ile gelmemek arasndaym, kararszm...

Maltepe niversitesinde veya viyanad okuyacagm, acaba viyanaya gelmeye deer mi?.. Bu n snav nasl olacak? Zor olur mu? Mimarlk rencisi neyden snava girecek?

Teekkrler bu arada casstiel...

yelik tarihi
    Aug 2010
    Bulunduu yer
    wien
    Post Thanks / Like
    Tecrbe Puanı
    2

Ben sadece syledim kolay demedim benim bir abim okuyor bu masterda son semestr 1 sende deutch kurs 5 senede okul 3 senede mastrda yan toplam 9 sene olcak hala mezun olamad saysal dersler tk dye veryorum ama sozeller cok zor dyor 1 ay tarih dersine calsyor ama gecemyor

yelik tarihi
    Apr 2011
    Post Thanks / Like
    Tecrbe Puanı
    1

Ben sadece syledim kolay demedim benim bir abim okuyor bu masterda son semestr 1 sende deutch kurs 5 senede okul 3 senede mastrda yan toplam 9 sene olcak hala mezun olamad saysal dersler tk dye veryorum ama sozeller cok zor dyor 1 ay tarih dersine calsyor ama gecemyor
    1 sene deutch kurs, 3 sene lisans sonunda trkiyedeki lisans eitimin tamamlanm oluyor. +2 yl daha okuyunca master yapm oluyorsun deil mi? Ben 3 yl okuyunca master da yapm saylyorsun sanmtm...

o bir abinle grme ansm var m iletiim adresini falan sorarak bana zel mesajla ulatrabilir misin?

yelik tarihi
    Aug 2010
    Bulunduu yer
    wien
    Post Thanks / Like
    Tecrbe Puanı
    2

1 sene deutschkurs degl br somesterda 3 kur atlyorsun okul b2-2 styor yan 6-7 kur yapyorsun yan 2 semester ve 2 semesterde btrmek zor zaten 3 semester hakkn var 1 de okul veryor 4 semester yan.

okul 3 sene ama zor oldugu cn 5 senede btyor o yuzden oyle dedm o dedm ab 3 senede tum saysallar btrms ama 2 senede anca sozel dersler btrms smdde mastr yapyor ste sadece tarh dersnden kald gecen snava grd ste bakalm gecerse btyor mastr mastrda 3 sene

yelik tarihi
    Apr 2011
    Post Thanks / Like
    Tecrbe Puanı
    1

1 sene deutschkurs degl br somesterda 3 kur atlyorsun okul b2-2 styor yan 6-7 kur yapyorsun yan 2 semester ve 2 semesterde btrmek zor zaten 3 semester hakkn var 1 de okul veryor 4 semester yan.

okul 3 sene ama zor oldugu cn 5 senede btyor o yuzden oyle dedm o dedm ab 3 senede tum saysallar btrms ama 2 senede anca sozel dersler btrms smdde mastr yapyor ste sadece tarh dersnden kald gecen snava grd ste bakalm gecerse btyor mastr mastrda 3 sene
    Hadi ya... Pek de maddi durumum yok bu yzden benim 3 yl ierisinde bitirmem gerek... 3 ylda mimarlk blmn bitirmenin imkan yok mu? Ayrca 3 yllk eitim sonucunda lisans + yksek lisans(master) yapm saylmyor mu?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Tags for this Thread